İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 653484641 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Burs veren kurumlar ve temsilcileri - 18. IEFT Yurtdışı Fuarlarında

Kategori Kategori: Etkinlik Rehberi | Okunma 575531 Okunma | Yazar Yazan: admin | 01 Ekim 2010 13:48:17

18. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarına katılan üniversite ve kolejler, öğrencilere kısmi ve tam burs sağlamaktadır.

18. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarına katılan üniversite ve kolejler, öğrencilere kısmi ve tam burs sağlamaktadır. Özellikle akademik başarıya sahip öğrenciler IEFT fuarlarına katılan üniversite ve kolejlerden burs sağlayabilir. Ayrıca, ülkelerin eğitim ataşelikleri veya diğer kurumları tarafından Yurtdışı Eğitim Bursları sağlanmaktadır. Örneğin; British Council, Fullbright, Avustralya Hükümeti,Nuffic-Hollanda, DAAD Almanya, Campus France gibi. Adı geçen kurumlarda IEFT fuarlarındaki standlarında burslar hakkında bilgi vereceklerdir.

 
 
British Council Chevening Bursları:

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından karşılanan ve Türk öğrencilere verilen bu burs, 12 aylık programlar için 12.000 £’a kadar eğitim ücretlerini kapsıyor. Bu bursu alabilmek için geleceğe dair liderlik potansiyeliniz olmalı. Cheving bursu;Avrupa Çalışmaları, Siyaset Bilim ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, İnsan Hakları ve Uluslararası Hukuk, Göç, İktisat, Gazetecilik ve Medya Çalışmaları, Çevre Çalışmaları, Enerji Çalışmaları, Ziraat/ Gıda Mühendisliği, Savunma Çalışmaları alanlarında veriliyor.

En az 3 ay ve azami 1 yıla kadar lisansüstü çalışmaları için verilmektedir. İngiltere’de çoğu yüksek lisans seviyesindeki program 1 yıllıktır. Chevening bursları; program öncesi İngilizce eğitimi (gerektiği takdirde), IELTS testi ücretleri, vize masrafları, ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti, eğitim ücretleri, tez harcamaları, varış ve dönüş ödenekleri ile yemek ve konaklamayı kapsayacak yaşam giderlerini kapsamaktadır. Bursa başvurmak için en az 3.0 ya da dengi toplam not ortalaması ile mezun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız. Konuyla ilgili en az 2 yıllık çalışma deneyiminiz olmalı, asgari 6.5 puanlık IELTS’niz olmalı. Konu ile ayrıntılı bilgi IEFT fuarına katılacak olan British Council’den edinebilir.


Fullbright bursları;

Amerika’da yüksek lisans veya doktora düzeyinde eğitim görmek isteyen Türk vatandaşı öğrencilerin alabileceği Fulbright Öğrenim Bursları tıp hariç bütün bilim dalları için açıktır. Yüksek lisans bursuna başvuruda aranan koşullar çok iyi düzeyde İngilizce, üniversite mezunu veya dört yıllık bir bölümün son sınıfında olmak, 30 yaşını aşmamış olmak ve 100 üzerinden en az 75 (4.00 üzerinden 3.00) ortalamaya sahip olmaktır. Doktora bursları için aranan şartlar ise, Türkiye'deki bir doktora programına kayıtlı olmak, çok iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak ve 30 yaşından büyük olmamaktır. Ayrıca gerek yüksek lisans gerekse doktora burslarına başvuranların TOEFL ve GRE (işletmeciler için GRE yerine GMAT) sınavlarına da girmeleri gerekmektedir.

Fulbright Burslarına ilişkin daha ayrıntılı bilgiyi Fulbright Komisyonunun Türkiye temsilciliğinin aşağıda adresi verilen resmi erişim sayfasından edinebilirsiniz:
http://www.fulbright.org.tr/


DAAD - Alman Üniversite bursları;
Burslar öncelikle Türk Üniversitelerine mensup kişilere (öğrenciler, lisansüstü öğrenciler, araştırma görevlileri, öğretim üyeleri) veya Türkiye'deki bir bilimsel araştırma kurumunda görevli olan kişilere verilmektedir.

• Burs süresinin başlangıcında 2 yıldan daha uzun bir süredir Almanya'da bulunan kişilerin burs başvuruları kabul edilmemektedir. Bu durum tüm tek burs programlar için geçerlidir.

• Burs seçim işlemleri bağımsız bir komisyon (Alman ve Türk Öğretim üyeleri) tarafından ve yalnızca adayların kendi uzmanlık dallarındaki niteliklerinin ve planlanan öğrenim veya araştırma programının değerlendirilmesi suretiyle gerçekleşir.

• Burs süresince her bursiyer için DAAD tarafından ek olarak bir kaza ve zarar tazminat sigortası yapılır.

• İbraz edilmesi gereken başvuru belgeleri hakkındaki bilgiyi internette sunulan başvuru formlarında bulabilirsiniz. Ayrıca Almanya Federal Cumhuriyeti'nin yurt dışı temsilciliklerinden, DAAD-Okutmanlarından ve DAAD'nin yurt dışı temsilciliklerinden, bilgi ve danışma bürolarından da bilgi ve başvuru formları alınabilir.

Nuffic Hollanda, Campus France, Avustralya ve diğer Avrupa Ülkeleri eğitim bursları için fuar  ilgili ülkelerin standlarını ziyaret edebilirsiniz.

18. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında Kısmi veya Tam Burs Başvurusu tüm okullara yapılabilir. Ancak, burs kazanabilmek için öğrencinin yabancı dili çok iyi bilmesi, akademik açıdan başarılı bir öğrenci olması istenir.

18.IEFT fuarlarına ÜCRETSİZ katılmak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz davetiyenizi alınız.
 
online_davetiye_button 

 

 | Puan: 9,2 / 12 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan