İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 610351728 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Tekfen Vakfı Bursları: Her yıl 180 başarılı öğrenciye öğrenim olanağı

Kategori Kategori: Vakıf Bursları | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 1200089 Okunma | Yazar Yazan: admin | 03 Eylül 2010 11:02:13

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfi, her yıl Türkiye'de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 180 başarılı lise, üniversite ve lisansüstü öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor.

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfi, her yıl Türkiye'de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 180 başarılı lise, üniversite ve lisansüstü öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor.

12 Nisan 1999 tarihinde kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak, Tekfen Holding'in ortakları, kurucu aile üyeleri ve Grup Şirketleri tarafından kurulan Vakıf bugüne kadar yüzlerce öğrencinin mezuniyetinde pay sahibi oldu.

Tekfen bursları, sınavla girilen okulların öğrencilerine, sınav sonuçları ve başarı ortalamalarına göre veriliyor. Üniversite burslarında, Tekfen Grup şirketlerinin faaliyet gösterdiği alanlara göre, mühendislik ve işletme bölümleri ağırlık kazanıyor. Tekfen bursları ile ilgili bütün işlemler, 2004 yılından bu yana tümüyle internet üzerinden yapılabiliyor.

 
ÖNEMLİ BİLGİLER !!! 
--------------------------------------------------------------------------------
 
Burs başvuru tarihleri : 1-17 Eylül 2010 
 
• İlk kez başvuru yapan öğrenciler : Bu sene ilk kez başvuru yapan öğrencilerden 1. aşamayı geçenler ile, istenilen evrakları tarafımıza yollamaları için temasa geçilecektir.
Burs almaya uygun olan öğrenciler mülakata çağrılacaktır. 
 
• Tekfen bursiyeri olan öğrenciler : Bursunuzun devam etmesini istiyorsanız, bilgilerinizi güncellemek açısından sizden istenilen gerekli evrakları tarafımıza yollayarak 17 Eylül 2010 tarihine kadar www.tekfenburs.org adresinden “devam eden” konumunda tekrar başvurunuzu yenilemeniz gerekmektedir. 
 
• Geçen yıl hazırlık sınıfında okuyan üniversite : Hazırlığı kaç not ortalaması ile geçtiğinize dair belgeyi, okulunuzdan temin edip, başvuru evrakları ile birlikte bize göndermeniz gerekmektedir.  
 
• Sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki okulların öğrencilerine ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık hakkına sahip kişilere burs verilecektir. 
 
• Burs almaya uygun olan öğrenciler mülakata alınacaktır.
 
TEKFEN VAKFI BURS TAHSİSİ KRİTERLER

Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu'nca karara bağlanan ve Yönetmeliğin ayrılmaz bir ekini oluşturan Tekfen Vakfı Burs Tahsisi Kriterleri aşağıdaki 4 (dört) maddeden oluşmaktadır.
   
1 Burs Talebinde Bulunacak Öğrencilerde Aranan Genel Şartlar

Ailenin gelir miktarı brüt 4.000 TL ve altında olmalıdır. Gelir beyanında bulunmak için gerekli evrakların (çalışıyorsa; iş yerinden bordro, emekli ise; banka cüzdan fotokopisi) tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Öğrencinin eğitim göreceği okula göre, katıldığı Türkiye çapında resmi kurum ve kuruluşlarca açılan sınav sonuçlarında aldığı puan ve öğrenim süresince gösterdiği başarı esas alınarak değerlendirilir.

Tekfen Vakfı, burs verdiği öğrencisini eğitim kurumundaki öğrenimi süresince destekleyerek mezun etmeyi hedefler. Bu ilkeden yola çıkarak, burs tahsisindeki değerlendirmesinde, öğrenimlerinin ilk yılında başvuru yapanlar, ara sınıflara göre öncelikli tercih edilir. Ara sınıf başvuruları kontenjan kaldığı taktirde değerlendirmeye alınır.

 
2 İlk Başvuruda Eğitim Seviyesine Göre Aranan Şartlar
2.1. Orta Öğrenim Bursu Talebinde Bulunacak Öğrenciler İçin:
( Lise Hazırlık, 1-2-3-4'üncü sınıflarda okuyanlar)

2.1.1 İlk Başvurularda
a) Değerlendirmede öncelikle ö