İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 644261346 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

TEV - Türk Eğitim Vakfı 2010 :2011 Burs başvuruları

Kategori Kategori: Vakıf Bursları | Yorumlar 117 Yorum | Okunma 7680641 Okunma | Yazar Yazan: admin | 17 Ağustos 2010 00:01:23

Tev Bursu - Türk Eğitim Vakfı her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite ve yüksekokul öğrencilerine ihtiyaç bursu veriyor. Vakfın burs imkanlarından faydalanmak için maddi bakımdan burs yardımına ihtiyacınızın olması gerekiyor.

Burs Başvuru Koşulları

 
I- T.C. Vatandaşı olmak,
II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,
III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:
 

Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak, (Sadece harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir.)

 
IV-Başarı Koşulları:
 

a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,

b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3′ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Not: Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, aynı aileden ikinci bir kişi burslarımızdan yararlanamaz.

 
BAŞVURU :

I- Burslara başvuru tarihi 1-31 Ekim’dir.
II- TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte öğretim kurumuna teslim edilecektir. (Formu öğretim kurumuna teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz. )

 
EKLENECEK BELGELER :

Adaylar, TEV’in web sayfasından temin edip tamamlayacakları “TEV Burs Başvuru Formu”na;
I- Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; ÖSS Sonuç Belgesinin örneğini,
II- Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
III-Tüm Öğrenciler; TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi, öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi ile ailenin mali durumunu gösteren belgeleri (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Kurumundan aile reisi adına gelirsizlik belgesi ekleyerek Öğretim Kurumlarının ilgili birimlerine verirler.

 
SEÇİM :

Burs Komisyonları müracaatçılar arasından, yukarıda açıklanan adaylık şartlarına göre Türk Eğitim Vakfı’nca ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçerek, seçilen adayların belgelerini (Tüm Öğrenciler için; TEV Burs Başvuru Formu ile öğrenci belgesi, ailenin mali durumunu gösteren belgeleri, yeni kayıt olanlar için; ÖSS sonuç belgesinin örneği, ara sınıftakiler için; öğrenim süresince aldığı dersleri notları ve genel not ortalamasını gösteren not dökümü belgesi (transkript), tüm öğrenciler için; TEV Burs Başvuru Formu ile öğrenci belgesi, ailenin mali durumunu gösteren belgeler) komisyon üyelerince imzalanmış bir tutanak ekinde Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürlüğü’ne göndereceklerdir. Kesin sonuçlar TEV Genel Müdürlüğü’nce burs kazanan öğrencilere yazı ile duyurulacak, ayrıca TEV’in web sayfasından takip edilebilecektir.

 
BURSUN ÖDENMESİ:

Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

 
Kaynak: http://www.tev.org.tr/tr-tr/burslarimiz/yurtici/Sayfalar/Yuksekogretim.aspx

 

 | Puan: 8,8 / 134 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

funda.. { 19 Ağustos 2011 17:06:51 }
Ben türkçe öğretmeniği ikinci öğretim kazandım tev bursu alabılır mıyım ?
canan { 17 Ağustos 2011 20:06:02 }
ben unuversıte ogrencısıyım ıkı bolum okuyorum ve maddı durumumda yok çok zorlanıyorum yardımcı olursanız çok sevınırım
büşra seçgin { 16 Ağustos 2011 14:35:47 }
merhaba ben rize ardeşen anadolu sağlık meslek lisesin de okuyorum yurtta kalıyorum ailemin durumu yok bu yüzden okumam çok zorlaşıyor bana burs bağlayabilirseniz çok sevinirim ALLAH rızası için şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim
gülizar { 12 Ağustos 2011 22:50:48 }
mrb ben dicle üni okuyorum benim bu bursa çok ihtiyacım var yardımcı olmanızını istiyorum tesekkür ederim şimdiden...
cansu { 11 Ağustos 2011 15:13:26 }
cok scil ihtiyacım war bursa lutfen yardm edn baan a
muhammed { 11 Ağustos 2011 04:08:42 }
bursa ihtiyacım var üniversiteye başlayacağım ve ailemin durumuda iyi değil. lütfen yardımcı olursanız çooook sevinirim.
burak arıkan { 08 Ağustos 2011 16:29:46 }
arkadaslar maddı olarak Allaha sukur bı sorunum yok ama aılemle problemlerım var ve onlardan para ıstemıyorum bunun ıcın bursa cok ıhtıyacım var nasıl basvurabılırım fln bı cevap yazarsanız sevınırım bu arada unıversıteye baslıcam onun ıcın ıstıyorum,
ömer faruk altun { 07 Ağustos 2011 23:39:11 }
merhabalar ben kafkas üniversitesinde hemşirelik ikinci sınıf öğrencisiym .benimde maddi sıkıntılarım var yani ciddi anlamda bu yüzden ben de kurumunuzdan burs talep ediyorum .saygılar...
yasemin özel { 07 Ağustos 2011 17:46:37 }
iyi günler ben gazi üniversitesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon okuyorum.2. sınıfa geçtim ortalamam3.92 .bursunuza çok ihtiyaıcım var. yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler.
hakan { 06 Ağustos 2011 14:57:44 }
arkadaşlar bu yorumları yazmanızın burs almanıza yardımcı olacağını düşünmüyorum. burs için başvuru formunu doldurun. gerekli belgelerle vakfın gerekli kurumlarına başvurun . inanın daha faydalı olacaktır.
mustafa yenici { 06 Ağustos 2011 10:03:11 }
merhaba ben Çanakkale 18 Mart üniversitesnde okuyorum bursa ihtiyaçım var yardımlarınızı bekliyom
gamze { 05 Ağustos 2011 19:34:21 }
merhaba.Neden ikinci öğretim öğrencileri yararlanamıyor anlamıyorum yani.zengin aile cocukları mı sanıyorlar.alakası yok.zar zor aileler yolluyor işte.bi sene daha kayıp olmasın ya da bi sene daha dersahane masrafı ödemektense gitmeyi tercih edenler var.Gerçekten anlayamıyorum ..
ercan ekici { 05 Ağustos 2011 10:51:25 }
Merhaba ben selçuk üniversitesi resim öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisiyim, daha önce ki yıllarda bir türlü bir yerden burs alamadım ancak şimdi evliyim kirada oturuyorum babamın geliri kendisine yatmiyor zaten velhasılıkelam burs istiyorum. Lütfen mesajımı dikkate alın gerçekten ihtiyacım var.Teşekkür ederim...
aylin { 05 Ağustos 2011 00:36:04 }
Başbakanlık bursunu alırsak başka bir kamu kurum ve kuruluşundan burs alamazmışız ama vakıf bursu alabilirmişiz.tev yurt içi ihtiyaç bursu da wakıf bursu deilmi?yani başbakanlık bursuyla beraber alabilir miyiz maddi durumumuz kötü,üniversiteye 20 puan fazlasıyla yerleşiyrm alabilir miyim ??
AYCAN { 04 Ağustos 2011 18:29:30 }
2,sınıf iktisat okuyrmm ailemin durumu ii depill askerliği tecil ettrdmm ve aynı zamnda bu bölümü sürdürmk istyrmm ayardımcı olunn lütfenn
Diğer Sayfalar: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan